L'informatique à votre service
+33 (0)6.98.41.10.04

Фіча крешнулася на проді? Штош Ми запиляли словник айтівця, шеримо

При потребі і за погодження з замовником — робимо частіше. Якщо хтось щось не встигає — всі про це повідомлені. Все відбувається контрольовано, чітко вакансія TechOps Lead і стресу таким чином менше, ніж при великих релізах раз на декілька місяців. У кожного по-різному приходить розуміння, що він хоче бути керівником.

Так, при введенні новачків компанія має бути готова витратити час на їхнє занурення в контекст. Однак ефект від свіжого погляду або нестандартного підходу набагато вищий за інвестиції, які менеджмент витратив би, поки співробітник розбирався, що там і як. Ми перейшли на постійні заплановані релізи, які відбуваються щомісяця.

Лейтмотив всього курсу — зрозуміти, як правильно шукати інформацію. На курсі знайомишся зі створенням додатків на Swift загалом. Але курс не передбачить всі проблеми, не зробить програму за тебе. Я дуже кайфонув від загалом усього процесу створення свого додатка. Ти комбінуєш знання, отримані від курсу, намагаєшся їх застосувати до власного проекту. Впродовж цього зіштовхуєшся з мільйоном помилок і врешті-решт знаходиш рішення.

Що має робити Техлід

Я часто проводжу кар’єрні консультації і бачу, що у багатьох немає чіткого розуміння, куди ж можна розвиватися програмістам, коли вони вже досягли високого рівня сеньйорності. Навчання у Binariks Training Center я обрав, бо опис обіцяв інтенсивний курс з реакту та два місяці стажування й роботи на реальному проекті після. Тоді я вже мав за плечима пів року самонавчання та близько трьох місяців інших курсів, і попри велику кількість домашніх завдань хотів досвіду реальних робочих процесів. З реактом до цього справи не мав, у Binariks Training Center почав опановувати його з нуля. Мені сподобалось — лекції були легкі для сприйняття, в домашніх завданнях можна було проявляти творчий підхід, не заганяючи себе в жорсткі рамки. Ми вивчали фронтенд, тому принаймні більшість домашніх завдань я намагався робити так, аби ментору було цікаво дивитись на результат.

Перегляньте інші дописи учасника IT Svit

Звичайно, Facebook працює інакше від багатьох компаній, зокрема українських. Тут openspace, можливість постійної комунікації в будь-яких форматах. Будь-яка зміна роботи – це завжди стресова ситуація. Я пам’ятаю, як мені дали робочий комп’ютер – MacBook Pro, а раніше я тримав його в руках один раз – коли проходив інтерв’ю.

У Intellias я вже 5 років, на проекті Energy Management System, який із галузі енергозбереження. Ми тісно співпрацюємо з іншою частиною команди, що на стороні замовника у Мюнхені. Може, варто показати пару-трійку сторінок LinkedIn, які за всіма параметрами підходять під вимоги? Може, варто розповісти, кого ще ми можемо розглянути, щоб розширити поле пошуку. Розробникам потрібно усвідомити, що IT-рекрутери, які б розумні вони не були, не володіють тим бекграундом, який дозволив би їм розставити допуски в пошуку кандидата.

Team Lead: хто це такий і як ним стати

Ти не зрозумів — працювати і щоб це не було біллю. Для роботи з базами у go є стандартна ліба SQL і цього достатньо для комфортної роботи з базами. Саме злагоджена управлінська інфраструктура/ фреймворк дає розуміння, яких результатів треба досягнути і як це можна зробити.

  • Скажімо в Японії навіть є традиція усиновлювати топових менеджерів.
  • Це особливо актуально щодо технічних фахівців..
  • Саме він і надсилає сигнал про тривогу на пристрої користувачів.
  • Нам пощастило, гібридний підхід вже приніс позитивний результат – перформанс за пів року збільшився на 40%.

Інша ситуація – дизайнер займається фронтенд-частиною сайту. Через деякий час клієнт замовляє із цього ж проєкту мобільний застосунок. Якщо можливо, я раджу, аби нове завдання виконував інший фахівець.

Хто такий тімлід і в чому його відмінність від джуна, мідла й сеньйора

В епоху змін кожна ідея має вбудовуватися в нові реалії. Ми стали по-іншому налаштовувати процеси й координувати працівників. Ейчари і проєктні менеджери шукають людей , які мають гнучкі новачки та здатні швидко вчитися, щоб вирішувати чергові запити клієнтів.

Що має робити Техлід

Ми зібрали книжки, що допоможуть прокачати навички керування командою і часом, а також зібрати свою dream team під конкретний проєкт. У команді до проблем треба ставитися позитивно. Коли проблема виникає у вас в команді, конкуренти можуть використати її як можливість.

Страшна халепа, що приходить в найстрашніших кошмарах до веслярів із продуктових компаній або тих, у кого є прод. Полягає в неправильній роботі системи чи її частини аж до повної відмови системи. Наслідок криворукості девелоперів, нехлюйства тестувальників або ж ретроградного Меркурію, з якими стикнувся реальний користувач у польових умовах. Колись їх називали «працівниками» та «співробітниками», https://wizardsdev.com/ потім йшлося про «колег» та «команду», згодом вони стали «тіммейтами». У компанії Levi9 їх називають «левінайнерами» або «левенятами» — це люди, з якими ви разом пилите таски, запускаєте джоби, фіксите баги та заливаєте код на прод. Матеріали на сайті підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety .

Наказуй і пануй: обов’язки й завдання тімліда

Необхідно виявляти справжню причину проблеми та цілеспрямовано працювати над її вирішенням. Ці поняття часто плутають через те, що в деяких організаціях не вистачає фахівців і одна й та сама людина може виконувати декілька функцій одразу. Так, техлід може мати функції і старшого розробника, і тимліда, але ці позиції досить різні. Нічого не змінювати, тому що саме так тобі добре (шлях насолоди поточним станом речей, який теж ніхто не скасовував). Дотримуйтесь адженди, адже не дарма ми її створювали і висилали.

Це дуже класне питання і воно цікавить дуже багатьох людей, які би хотіли спробувати попрацювати в США. Коли я проводжу співбесіди на роботу, то найважливіше для мене, щоб кандидат міг пояснити технічний аспект. Тобто основне, щоб він під час 45-хвилинної співбесіди зміг пояснити мені, як розв’язати задачу. Мені не настільки цікаво, чи зможемо ми з кандидатом поговорити на якісь нетехнічні теми. Чесно кажучи, досі є теми, в яких і мій словниковий запас малий. Це медицина, чи інші речі з якими я не працюю і, відповідно, не користуюся цими словами.

Бізнес-консультант Джим Коллінз понад п’ять років аналізував проривні компанії на кшталт Gillette і Philip Morris. Він пояснив, чому одні організації здійснюють прорив, коли інші стоять на місці. Автор розповідає про головні принципи HR, рівні лідерства, особливості кадрової політики великих компаній і кейси, які допомогли брендам просунутися «від хорошого до величного». Портал DOU.ua 2020 року опублікував дослідження зарплат тімлідів та інших IT-спеціалістів в Україні. В опитуванні взяло участь понад 10 тисяч респондентів, 47,2% з яких працюють у Києві. На другому місці Харків з 14,1%, а на Львів прийшлося 11,7% учасників дослідження.

Однак у багатьох компаніях посади техлід взагалі не існує, а його обов’язки змушують виконувати тімліда. Хоча спочатку до обов’язків тімліда входить розподіляти завдання та навантаження між членами команди. Є різні шляхи розвитку програміста, я випробував їх все на собі, тому все, що буде написано нижче, взято з реального досвіду.

Для команди — людина, яка ухвалює технічні рішення та відповідає за них, а також за побудову команди й атмосферу в ній. Відсутність фідбека в компанії призводить до безладу. Зробіть повідомлення точним і зрозумілим для учасників проєкту.

Обов’язково слідкуйте за часом, щоб розуміти, як вибудовувати діалог. Середній час продуктивної розмови – близько години. Якщо треба говорити довше, краще запланувати невеликі перерви в розмові. ІТ дає можливість реалізувати себе, займатися улюбленою справою, а також працювати над вирішенням складних задач з талановитими людьми. І саме це було критерієм вибору, в якому напрямі я хочу будувати свою кар’єру.

Laisser un commentaire